Borrelhapjes - Recept Rijsttimbaaltjes met proscuitto
- Informatie:
- Bekeken: 150x
print recept
email recept
- Ingredienten:
200 g proscuitto, dun gesneden
een beetje olijfolie, om in te vetten
2 rode paprika's
2 courgettes
1 grote wortel
1 stengel bleekselderij
1 el kappertjes afgespoeld
100 g ontpitte groene of zwarte olijven
een klein bosje verse basilicum
olijfolie extra vierge, voor de dressing
zeezout en zwarte peper uit de molen
- Beschrijving:
Vet vier vormpjes licht in en bekleed ze met de proschuitto, die royaal over de zijkanten moet hangen.
Blancheer de hele paprika's ca 3 min in gezouten kokend water en spoel ze af onder de koude kraan. Halveer ze, verwijder het zaad en snijd het vruchtvlees in gelijke blokjes.
Blancheer de courgettes in gezouten kokend water. Giet na 5 min af, spoel onder de koude kraan en snijd de groente in blokjes van hetzelfde formaat als de paprika. Schil en rasp de wortel en snijd de bleekselderij in dunne plakjes.
Meng de rijst met de paprikablokjes, de courgetteblokjes, de wortel , selderij, kappertjes en olijven. Scheur de basilicum en reepjes en doe die erbij. Druppel er wat olijfolie over en breng op smaak met zout en peper.
Verdeel het mengselover de vier vormpjes en druk de rijst stevig aan, zodat eventuele lucht kan ontsnappen. Vouw de overhangelde plakjes proscuitto netjes over de bovenkant van de vorpjes.
Zet tot gebruik in de koelkast. Stort de vorpjes dan voorzichtig op borgen en barneer met wat rucolla sla.
Reacties op Rijsttimbaaltjes met proscuitto
- Nog geen reacties op dit recept...